27 Ekim 2017

Polat Enerji EDF Tarafından Düzenlenen Tedarik Yönetimi Yarışmasında Ödül Aldı

Polat Enerji Tedarik Departmanı ve EDF EN’in ortak projesi, EDF tarafından düzenlenen Tedarik Yönetimi Yarışmasında (The Group Procurement Challenge 2017) ödül almaya hak kazanan 10 projeden biri oldu. EDF’in iştirak şirketlerinin Satınalma ve Tedarik Yönetimi departmanları arasında işbirliği teması ile gerçekleşen yarışmaya 46 proje başvurdu. 

Polat Enerji ve EDF EN  “General Mobilisation of the Lidar* Equipment Assets”  projesi ile grup içi varlıkların değerlendirilmesi ve kaynakların verimli kullanılması konusunda en başarılı proje olarak seçildi.

Proje kapsamında 2010 yılından beri Polat Enerji'nin bünyesinde bulunan Lidar cihazının grup içinde daha verimli kullanılabilmesi için EDF EN 'e satılabilmesi amacıyla bir çerçeve sözleşme hazırlanmış ve  iştiraklerin halihazırda sahip oldukları birçok ekipmanın grup şirketleri arasında kullanılabilmesine yönelik  uzun süreli uluslararası satın alma vizyonunun oluşturulması sağlanmıştır. 

 

*Lidar (light detection and ranging) : Lazer ışınları vasıtasıyla rüzgar kaynağını 200 metre yüksekliğe kadar ölçümleyebilen teknolojidir. Gerek yeni planlanan projelerde gerekse de operasyonel sahaların genişletilmesi sürecinde ölçüm direkleriyle beraber veya bazı durumlarda onlara alternatif olarak proje belirsizliğini düşürmek için kullanılmaktadır.