20 Ocak 2016

Polat Enerji Eğitime Yatırım Yapıyor

"Geleceğimiz; çocuklarımız" sloganıyla yola çıkıp bugün Türkiye'nin rüzgar enerjisi alanında en büyük yatırımcısı olan Polat Enerji, sosyal sorumluluk projelerine devam ediyor. 240,1 MW kurulu gücü ile Türkiye'nin en büyük Rüzgar Enerji Santrali olan Soma projesinde, birlikte çalıştığı Enercon, Siemens ve Elkin İnşaat işbirliği ve desteğiyle, Gelenbe Şair Eşref İlköğretim Okulu'nda yaptırılan Fen ve Enerji Laboratuvarı öğrencilerine eğitim vermeye başladı.

Öğrenciler Fen ve Enerji konusunda kendilerini geliştirebilecek

Soma RES projesinin çevresinde bulunan 7 köyden taşımalı olarak eğitim veren ve yaklaşık 500 öğrencinin bulunduğu Gelenbe Şair Eşref İlköğretim Okulu'nda açılışı gerçekleştirilen Fen ve Enerji Laboratuvarı sayesinde öğrenciler en yeni deneyleri yapma, fen-teknoloji-enerji alanlarında eğitimlerini pekiştirme ve geliştirme imkanı bulacaklar.

Açılışa Polat Enerji COO'su Gökmen Topuz önderliğinde Polat Enerji çalışanları ile birlikte, Enercon'dan Salih Batur, Siemens'ten Derya Kasarcı ve Okul Müdürü Çetin Yılmaz katıldı. Çetin Yılmaz "Şirketiniz bu çevrede herkes tarafından bilinmekte ve sevilmektedir. Öğrenciler için kalıcılığı ve faydası yıllarca sürecek böyle bir yardımın çok takdir göreceğini belirtmek isterim." diye konuştu.

Amacımız her alanda sürdürebilirliği sağlamak

2000 yılından beri gerçekleştirdiği yenilenebilir enerji yatırımlarıyla daha iyi bir gelecek için çalışan Polat Enerji, yaptığı tüm yatırımların eğitim ve öğretim alanında da yapılacak işlerle desteklenmesini amaç edinmiştir. Bu amaç doğrultusunda eğitim alanındaki çalışmalarına devam edecektir.