Paris Anlaşmasını desteklemek amacıyla organize edilen “24 Hours of Reality” projesi yaklaşık 24 saat süren bir yayın ile, 24 ayrı ülkenin iklim değişikliği sorunlarına değindi. Projenin Türkiye ayağında ise çevreye sağladığı yerel ve ekonomik katkılarıyla Türkiye’nin en büyük rüzgar santrali Soma RES vardı.

“İklim Realitesi Projesi (The Climate Reality Project)”  kapsamında yapılan ve orijinal adı “24 Hours of Reality” olan yayında, karbon emisyonu en fazla olan 24 ayrı ülkeye yer verildi. Sırasıyla projede yer alan ülkeler; Arjantin, Venezuela, Meksika, Kanada, Avustralya, Japonya, Güney Kore, Çin, Endonezya, Malezya, Tayland, Hindistan, İran, Suudi Arabistan, Rusya, Türkiye, Nijerya, Güney Afrika, Almanya, İtalya, Fransa, İngiltere, Brezilya ve Amerika oldu. Yayın, online olarak kuruluşun resmi web sitesinde yayınlandı ve bir çok ülkenin yerel kanallarında gösterildi.

Programın 16. Saati Türkiye’ye ayrıldı ve derneğin kurucusu olan, eski ABD Başkan Yardımcısı Al Gore, iklim değişikliğinin Türkiye’deki etkilerini vurguladı. Özellikle kuraklığın Türkiye ve Ortadoğu’yu etkisi altına aldığını belirtti ve Türkiye'nin kömüre alternatif olarak jeotermal, güneş ve rüzgar enerjisi potansiyellerine de değindi. Yayının devamında Soma RES’ in bulunduğu Manisa-Soma’da gerçekleşen belgesel çekimine yer verildi.